PN-EN ISO 6946:1999 - "Komponenty budowlane i elementy budynku.
Opór cieplny i współczynnik przenikania ciepła. metoda obliczania."

Nazwa Gęstość Lambda śr. Lambda wilg. Cp
Żelbet25001.71.80.84
Beton zwykły z kruszywa kamiennego24001.71.80.84
Beton zwykły z kruszywa kamiennego22001.31.50.84
Beton zwykły z kruszywa kamiennego190011.10.84
Beton jamisty z kruszywa kamiennego190011.10.84
Beton z kruszywa wapiennego16000.720.80.84
Beton z kruszywa wapiennego14000.60.70.84
Beton z kruszywa wapiennego12000.50.60.84
Beton z żużla pumeksowego lub granulowanego18000.70.80.84
Beton z żużla pumeksowego lub granulowanego16000.580.680.84
Beton z żużla pumeksowego lub granulowanego14000.50.580.84
Beton z żużla pumeksowego lub granulowanego12000.40.470.84
Beton z żużla pumeksowego lub granulowanego10000.330.40.84
Beton z żużla paleniskowego18000.850.950.84
Beton z żużla paleniskowego16000.720.80.84
Beton z żużla paleniskowego14000.60.670.84
Beton z żużla paleniskowego12000.50.560.84
Beton z kruszywa keramzytowego16000.910.84
Beton z kruszywa keramzytowego14000.720.80.84
Beton z kruszywa keramzytowego13000.620.680.84
Beton z kruszywa keramzytowego12000.540.60.84
Beton z kruszywa keramzytowego11000.460.510.84
Beton z kruszywa keramzytowego10000.390.430.84
Mur z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klej?cej lub na zaprawie o przewodno?ci cieplnej r?wnej przewodno?ci cieplnej betonu kom?rkowego8000.290.350.84
Mur z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klej?cej lub na zaprawie o przewodno?ci cieplnej r?wnej przewodno?ci cieplnej betonu kom?rkowego7000.250.30.84
Mur z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klej?cej lub na zaprawie o przewodno?ci cieplnej r?wnej przewodno?ci cieplnej betonu kom?rkowego6000.210.250.84
Mur z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klej?cej lub na zaprawie o przewodno?ci cieplnej r?wnej przewodno?ci cieplnej betonu kom?rkowego5000.170.210.84
Mur z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klej?cej lub na zaprawie o przewodno?ci cieplnej r?wnej przewodno?ci cieplnej betonu kom?rkowego4000.140.170.84
Mur z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, ze spoinami o grubo?ci nie wi?kszej ni? 1,5?cm8000.380.440.84
Mur z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, ze spoinami o grubo?ci nie wi?kszej ni? 1,5?cm7000.350.40.84
Mur z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, ze spoinami o grubo?ci nie wi?kszej ni? 1,5?cm6000.30.350.84
Mur z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, ze spoinami o grubo?ci nie wi?kszej ni? 1,5?cm5000.250.30.84
Wiórobeton i wiórotrocinobeton10000.30.351.46
Wiórobeton i wiórotrocinobeton9000.260.31.46
Wiórobeton i wiórotrocinobeton8000.220.251.46
Wiórobeton i wiórotrocinobeton7000.190.221.46
Wiórobeton i wiórotrocinobeton6000.170.21.46
Wiórobeton i wiórotrocinobeton5000.150.181.46
Sosna i świerk (w poprzek włókien)5500.160.22.51
Sosna i świerk (wzdłóż włókien)5500.30.352.51
Dąb (w poprzek włókien)8000.220.262.51
Dąb (wzdłóż włókien)8000.40.462.51
Sklejka6000.160.22.51
Płyty pilśniowe porowate3000.060.072.51
Płyty pilśniowe twarde10000.180.212.51
Płyty i bloki z gipsu10000.350.40.84
Płyty i bloki z gipsu9000.30.350.84
Gipsobeton piaskowy13000.520.620.84
Gipsobeton piaskowy12000.450.520.84
Gazogips5000.190.280.84
Płyty gipsowo-kartonowe10000.230.291
Jastrych gipsowy czysty180011.10.84
Jastrych gipsowy czysty13000.520.60.84
Jastrych gipsowy z piaskiem19001.21.30.84
Marmur, granit28003.53.70.92
Piaskowiec24002.22.40.92
Wapień zwarty20001.151.40.92
Wapień porowaty17000.921.150.92
Wapień porowaty14000.640.760.92
Mur z kamienia łamanego z zawartości zaprawy 35% objętościowo przy gęstości kamienia 2800kg/m324002.52.80.92
Mur z cegły ceramicznej pełnej18000.770.910.88
Mur z cegły dziurawki14000.620.70.88
Mur z cegły kratówki13000.560.620.88
Mur z cegły silikatowej pełnej19000.910.88
Mur z cegły silikatowej drążonej i bloków drążonych16000.80.90.88
Mur z cegły silikatowej drążonej i bloków drążonych15000.750.850.88
Mur z cegły klinkierowej19001.051.150.88
Płyty korkowe ekspandowane1500.0450.052.06
Płyty korkowe asfaltowane2500.070.0751.38
Płyty ze słomy3000.080.11.46
Płyty z trzciny2500.070.11.46
Płyty z paździerzy lnianych na lepiszczu syntetycznym7000.130.151.46
Płyty z paździerzy lnianych na lepiszczu syntetycznym5000.10.121.46
Płyty z paździerzy lnianych na lepiszczu syntetycznym3000.0750.091.46
Płyty wiórkowo-cementowe6000.150.192.09
Płyty wiórkowo-cementowe4500.140.162.09
Płyty wiórowe na lepiszczu syntetycznym7000.130.152.09
Płyty wiórowe na lepiszczu syntetycznym3000.070.092.09
Szkło piankowe (białe)3000.120.130.84
Szkło piankowe (czarne)1800.070.070.84
Maty z włókna szklanegood 60 do 1000.0450.050.84
Wełna mineralna granulowanaod 40 do 800.050.050.75
Filce, maty i płyty z wełny mineralnejod 40 do 800.0450.0450.75
Filce, maty i płyty z wełny mineralnejod 100 do 1600.0420.0420.75
Styropian100.0450.0451.46
Styropian120.0430.0431.46
Styropianod 15 do 400.040.041.46
Pianka poliuretanowa (w szczelnej osłonie)od 30 do 500.0250.0251.46
Pianka poliuretanowa (w pozostałych przypadkach)od 30 do 500.0350.041.46
Pianka poliuretanowa (w pozostałych przypadkach)od 50 do 1500.0450.051.46
Tynk lub gładź cementowa200011.10.84
Tynk lub gładź cementowo-wapienna18500.820.90.84
Tynk wapienny17000.70.80.84
Żużel paleniskowy10000.280.350.75
Żużel paleniskowy7000.220.280.75
Żużel wielkopiecowy granulowany, keramzyt9000.260.290.75
Żużel wielkopiecowy granulowany, keramzyt7000.20.240.75
Żużel wielkopiecowy granulowany, keramzyt5000.160.190.75
Popioły lotne (ubijane)10000.30.370.75
Proszek hydrofobowy10000.280.330.75
Trociny drzewne luzem2500.090.122.51
Wióry drzewne ubijane3000.090.122.51
Wióry drzewne luzem1500.070.082.5
Mączka torfowa2000.090.121.67
Śrut gumowy3000.090.11.26
Filc izolacyjny3000.060.081.67
Wojłok5000.120.151.67
Płyty okładzionowe ceramiczne, terakota20001.051.050.92
Wykładzina podłogowa PVC13000.20.21.46
Tektura9000.140.171.46
Papa (asfaltowa)10000.180.181.46
Papier10000.250.31.46
Szkło okienne25000.80.80.84
Szkło zbrojone27001.151.150.8
Szkło organiczne (pleksiglas)12000.190.191.26
Guma w płytach12000.20.21.26
18000.750.750.84
Glina18000.850.850.84
Glina piaszczysta18000.70.70.84
Piasek pylasty18000.550.550.84
Piasek średni16500.40.40.84
Żwir18000.90.90.84
Grunt roślinny18000.90.91.26
Stopy aluminium27002002000.87
Miedź88003703700.38
Stal budowlana780058580.44
Żeliwo720050500.44
Cynk71001101100.39
Asfalt ponaftowy10500.170.170.92
Asfalt lany18000.750.750.92
Asfaltobeton2100110.92